Przejdź do głównej zawartości

Wypróbuj nasze API

Oferujemy dwa główne protokoły: REST API oraz Classic API. Niniejsza dokumentacja opisuje protokół REST API w wersji 2.1, który jest standardową formą komunikacji z systemem PayU.

Protokół Classic API to starszy protokół komunikacyjny, który nie jest już rozwijany, a wszystkie nowe usługi są świadczone za pośrednictwem interfejsu REST API. Dokumentacja Classic API jest dostępna jedynie poprzez kontakt z naszym działem wsparcia i jest przeznaczona wyłącznie dla istniejących integracji. Nowa integracja z PayU nie jest możliwa poprzez interfejs Classic API.

Starsze wersje interfejsu API REST

Jeśli szukasz informacji o starszej wersji REST API skontaktuj się z nami.

Kolekcja postman

Tutaj możesz pobrać:

  • Kolekcję żądań w postman zawierającą zestaw wcześniej skonfigurowanych żądań, które możesz użyć do symulacji transakcji przez PayU za pomocą protokołu REST API.

Biblioteki SDK

Ponadto PayU oferuje zestaw bibliotek (SDK), które ułatwiają deweloperom tworzenie aplikacji wykorzystujących protokół OpenPayU. SDK znacznie przyspiesza implementację przetwarzania płatności w aplikacji, jednocześnie minimalizując możliwość wystąpienia błędów.

Możesz pobrać dwa rodzaje zestawów SDK:

  • PHP SDK - zawiera informacje o REST API 2.1 dla systemu płatności PayU. Aby uzyskać aktualną wersję i instrukcję SDK, odwiedź GitHub.
  • Mobile SDK - zawiera informacje o komponentach mobilnych na Androida i iOS do: płatności pay-by-link, jednorazowych płatności kartą, przechowywania danych karty, skanowania danych karty i płatności jednym kliknięciem (Google Pay, Apple Pay, BLIK). Dane kartowe sąbezpiecznie przetwarzane przez system PayU, a żądania są wysyłane przez SDK. Ty otrzymujesz jedynie utworzone tokeny kartowe, które możesz pobrać odpowiednią metodą. Dzięki temu dane kart nie przechodzą przez twój system. Interfejs użytkownika w Mobile SDK może być dostosowany do marki/stylu sprzedawcy. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Mobile SDK.

W przypadku pytań lub sugestii dotyczących bilbiotek SDK prosimy o kontakt.

Referencja API

Szczegóły dotyczące parametrów i metod uwierzytelniania znajdziesz w naszej referencji API.